تور یک روزه غار علیصدر

تهران - ایرانشهر شمالی روبروی کوچه اراک پ137
روزانه تومان
  • موزه
  • یک روزه
  • ۱۴۴ پسندیده شده
  • حیوان خانگی مجاز
  • راهنمای صوتی
  • راهنمای تور

شرح

تور یکروزه غار علیصدر :

خدمات: سرویس رفت وبرگشت اتوبوس توریستی، صبحانه، ناهار، عصرانه، پرداخت ورودیه،ارائه بسته اقلام بهداشت فردی جهت رعایت شیوه نامه های بهداشت عمومی بیمه وراهنما

غار علی‌صدر یکی از غارهای تالابی ایران و از معدود غارهای آبی جهان است. علیصدر همچنین دارای طولانی‌ترین مسیر قایقرانی درون غار در جهان است.این غار در ارتفاعات ساری قیه نزدیک روستای علی صدر .شهر کبوتر آهنگ در استان همدان واقع شده‌است. ارتفاع غار از سطح دریا ۲۱۰۰ متر است.محوطه غار دالان‌های پیچ در پیچ و دهلیزهای متعددی دارد. غار به طول ۱۱ کیلومتر می‌باشد که به علت صعب العبور بودن مسیر ۳ کیلومتر آن کشف شده‌است. از مجموعه رشته آبها، دریاچه بزرگی در درون غار به وجود آمده و از این رو نفوذ به ژرفای غار تنها با قایق میسر است. غار علیصدر یکی از دیدنی‌های جهانگردی استان همدان است.

غار علیصدر بیست و سومین اثر طبیعی ملی است که توسط سازمان میراث فرهنگی در ۱۵ دی ۱۳۸۷ در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفت.

همانگونه که گفته شد، اهالی روستا از این غار به عنوان مخزن و «سد» استفاده می‌کرده‌اند. از طرف دیگر، در بنچاقها و اسناد روستا، نام ده «علی سد»، ولی در شناسنامه‌های اهالی، «علی سرد» ذکر شده. در زمان احداث جاده برای روستا در سال ۱۳۵۰، پیمانکار مجری در تابلوی راهنمای پروژه نام جاده را «علیصدر» نوشت و از آن زمان به بعد، این نام برای روستا و غار مصطلح شد. با اینکه مردم امروزه اسم این غار را «علی صدر» می‌نامند، ولی در اصل اسم این غار به دلیل آبی که در آن وجود دارد و جزو آب‌های سرد است، «علی سرد» می‌باشد.


برنامه

۱۳۹۹
تاریخ و زمان پذیرش ۰۷:۰۰

0 نظر

    دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید