تورهای برتر

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

اماکن تفریحی تهران :

تهران پایتخت ایران، یکی از بزرگترین کلان شهرهای جهان به لحاظ تاریخی و مذهبی و سیاسی، دارای اهمیت بسیار زیادی برای مردم ملل مختلف می باشد و به همین خاطر برای یادآوری سنت ها، تمدن و زندگی گذشتگان و حوادث و رخداد های این سرزمین کهن دارای اماکن بسیار زیبایی می باشد که می توان به موارد ذیل اشاره کرد :

۱. موزه ملی ایران

موزه ملی تهران که موزه باستان نیز معروف است با قدمتی ۸۰ ساله اش مادر موزه های ایران بحساب می آید. که به دو بخش موزه ایران باستان و موزه دوران اسلامی تقسیم میشود.

آدرس موزه ملی ایران: تهران، خیابان امام خمینی، ابتدای خیابان سی تیر، خیابان پروفسور رولن، شماره یک

۲. موزه جواهرات ملی

همان طور که از نام موزه پیداست از بزرگ‌ترین گنجینه‌های طلا و جواهرات در کل دنیاست که جواهراتی همچون الماس دریای نور، الماس نور العین، تاج کیانی، تخت نادری، تخت طاووس و… را در خود جای داده است.

آدرس موزه جواهرات ملی: تهران، میدان امام خمینی، خیابان فردوسی، نرسیده به چهارراه استانبول، ساختمان بانک مرکزی ایران، خزانه جواهرات ملی

۳٫ موزه پول ایران

این موزه که در سال ۱۳۷۶ توسط اداره کل موزه‌های بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی تاسیس شد که بعد ها به تماشاگه پول نیز معروف شد.

آدرس موزه پول ایران: تهران، خیابان میرداماد، نرسیده به پل میرداماد، موزه پول ایران

۴٫موزه دفاع مقدس:

این موزه که تداعی کننده دوران مقدس جنگ می باشد دارای هفت تالار می باشد که هر کدام بیان کننده حوادث و اتفاقات دوران مقدس می باشد. این مجموعه طوری طراحی شده است که گویی در آن دوران قرار گرفته اید.

آدرس موزه دفاع مقدس: تهران، بزرگراه شهید حقانی، انتهای خیابان سرو، روبروی پارک طالقانی، موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

۵٫ کاخ سعد آباد

این کاخ یکی از جاذبه های تاریخی و هنری و دیدنی شهر تهران که یاد آوار دوران قاجار و پهلوی می باشد.

این کاخ زیبا به لحاظ فرهنگی نیز دارای اهمیت بسیاری می باشد و این مکان تاریخی هم اکنون به موزه تبدیل شده است که در شمال شهر تهران واقع گردیده است که در طول سال بازدیدکنندگان زیادی برای بازدید به آن جا می روند.

۶٫ کاخ نیاوران

کاخ نیاوران یکی دیگر از مجموعه کاخ های زیبای تهران می باشد این کاخ به لحاظ سادگی و در عین حال، مکانی خاص برای بازدیدکنندگان تبدیل شده است. این کاخ یادآور دوران زندگی خانواده پهلوی می باشد.

0 نظر

    دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید