سفرنامه

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

جاذبه های انزلی :

یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری شمال ایران بندر انزلی می باشد که در شهر گیلان واقع شده است و از جمله جاهای دیدنی آن می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

  1. روستای ماسوله : روستای توریستی ماسوله، یکی از سرسبزترین و خوش آب و هوا ترین مناطق شمال ایران با هوای مه آلود، تابستان‌های خنک و زمستان‌های پر برف است که در جنوب غرب گیلان واقع شده است و در طول سال میزبان گردشگران زیادی می باشد.
  2. قلعه رودخان : قلعه رودخان دژی محکم و استوار از که در سال ۹۱۸ به دستورسلطان حسام الدین امیردباج بن امیر علاءالدین اسحق بنا شد که برای دیدن این منظره زیبا و خارق العاده که در فاصله ۲۰ کیلومتری جنوب غربی فومن واقع شده است باید از چندین روستای زیبا و خوش آب و هوای گیلان عبور نمائید.
  3. آبشارلاتون : یکی از بزرگترین آبشارهای ایران می باشد.که درغربی ترین قسمت استان گیلان، در ۱۵ کیلومتری جنوب غربی آستارا به سمت اردبیل واقع شده است که برای دیدن این منظره حیرت انگیز باید از روستایی بسیار زیبا عبور کرد. این روستا دارای چشمه آب گرم نیز می باشد.
  4. کاخ موزه بندرانزلی : این کاخ موزه یکی از دیگر یادگاری های دوران قاجار می باشد که در دوران پهلوی باز سازی شد و زیبایی های آن صد چندان شد. این کاخ زیبا در منطقه میان پشته و بین دو پل انزلی و غازیان واقع شده است.
  5. میرزاکوچک خان : یونس استادسرایی مشهوربه میرزا کوچک خان که ایشان طلبه ای بودند که فعالیت های سیاسی در دوران احمد شاه قاجار انجام دادند.آرامگاه این مرد بزرگ انقلابی درسلیمانداراب رشت واقع شده است.
  6. جنگل وساحل گیسوم : گیسوم یک جنگل فوق‌العاده زیبا، بکر و ۸۰ هکتاری است که در فاصله ۹۰ کیلومتری جاده رشت به آستارا و ۱۵ کیلومتری جنوب تالش در نزدیکی روستایی به همین نام واقع شده است . این منطقه تفریحی زیبا و سرسبز در ۳۰ کیلومتری جاده اسالم خلخال قرار دارد. ساحل آرام و زیبای گیسوم نیز با امکانات رفاهی بسیار خوب پذیرای مهمان این ساحل و جنگل زیبا می باشد.

0 نظر

    دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید